De pindakaaswinkel

Hallo lieve lezers van Bookstamel, Vandaag is het tijd voor een nieuw onderdeel op mijn blog! Dat ik gek ben op eten en drinken dat is jullie ondertussen niet ontgaan. Ik ben dan ook altijd opzoek naar de leukste food concepten. Er zijn tegenwoordig zoveel leuke concepten die uitgevoerd worden dat ik het tijd vindt om deze unieke concepten eens aan jullie voor te gaan stellen. We trappen vandaag af met De Pindakaaswinkel! Want zeg nou zelf wie is er niet gek op Pindakaas.

Om De Pindakaaswinkel beter te leren kennen mocht ik Michiel eigenaar en bedenker van De Pindakaaswinkel en Kato interviewen. Ik zou zeggen leun lekker achterover en laat je verassen door de visie van De Pindakaaswinkel.

Foto van de pindakaaswinkel Perskit

Hoe is het idee voor de pindakaaswinkel ontstaan?

Het idee voor een pindakaaswinkel begon aan de keukentafel, waar Michiel de eerste smaken begon te combineren. Al van jongs af aan is deze Bioboer groot pindakaasfan. Toch miste hij variatie in het bestaande aanbod. Na een aantal succesvolle testen besloot de Pindabaas er serieus werk van te maken. Het idee van De Pindakaaswinkel was geboren. En daar zijn wij nog steeds trots op!

Wat was je visie toen je met de pindakaaswinkel begon?

Pindakaas op het voetstuk dat het verdient! Pindakaas is super bijzonder als je bedenkt dat het goed voor jou is (veel eiwitten en goede vetten), goed voor de aarde en ook nog een super gezond! Echter was er toen helemaal geen speciale aandacht voor pindakaas, hier wilde ik verandering in brengen.

Jullie maken pindakaas zonder allerlei toevoegingen. Waarom hebben jullie juist voor deze manier van pindakaas maken gekozen?

Michiel hecht veel belang aan de gezondheid van mens en natuur. Hij is opgevoegd met gezonde voeding en een actieve levensstijl. Hij wist meteen dat hij dit ook wilde doortrekken in zijn bedrijf en product. De pindaplant is trouwens ook erg goed voor de natuur: hij geeft voeding terug aan de grond, in plaats van dat hij dit opneemt. De basis van onze pindakaas bestaat alleen uit pinda’s en een beetje kokosolie. Palmolie komt onze potjes niet in!

Michiel vindt het dan ook erg belangrijk dat er geen extra suiker of zout wordt toegevoegd aan onze pindakaas, dit maakt het een supergezonde snack en goede vleesvervanger. Met onze 10 verschillende smaken kun je blijven variëren. Onze pindakaas wordt met veel liefde handgemaakt, hierdoor is ieder potje uniek. En wat veruit het belangrijkste is: onze pindakaas is gewoon de lekkerste van Nederland!

De pindakaas wordt handgemaakt. Is het dan niet moeilijk om aan de vraag te kunnen blijven voldoen?

Na heel wat jaren pindakaas maken, bestaan we momenteel uit een klein en hecht team. We weten dat we op elkaar kunnen rekenen en leggen problemen meteen op tafel. Als die er al zijn 😉 Er hangt een erg positieve sfeer die ervoor zorgt dat iedereen zijn werk graag verzet. Al die dingen samen zorgen ervoor dat we met ons team graag aan de vraag kunnen voldoen.

Inmiddels zitten er meer dan 10 smaken in het assortiment. Hoe komen deze smaken tot stand?

Michiel is constant bezig met vernieuwing. Zowel voor zijn bedrijf, als voor zijn pindakaas. Samen met Frans werkt hij nieuwe ideeën uit voor smaken. Ze testen, proeven en discussiëren over verschillende combinaties die soms voor gekke resultaten zorgen. Frans is de persoon in ons team die gestuurd heeft voor deze functie. Het is dan ook erg fijn om hem te zien experimenteren! (Soms worden we ook gevraagd om te proeven en een klein formuliertje in te vullen, dan ben je net een echte jury ;))

Welke smaak is jullie favoriet? Of is een echte bestseller?

We hebben een aantal bestsellers. Zo verkopen we bijvoorbeeld een pakketje van 6 populairste smaken. Hierin zitten Chilipeper Citroengras, Dadel Kaneel, Naturel, Karamel Zeezout, Witte Chocolade en de Kokos Zeezout. Maar de pindakaas die op nummer 1 staat is de Karamel Zeezout!

Ook ben ik benieuwd met welk ingrediënten jullie nog graag een pindakaas zouden willen bedenken?

We proberen elke maand een tijdelijke smaak op de markt te brengen. We werken dan bijvoorbeeld rond Pasen, Koningsdag of Moederdag. Vaak is de smaakt dan gelinkt aan die dag. In de Pindapaas zit nu bijvoorbeeld een wit paasei en in de Koningsdag Special zit dan weer appelsien. Het lijkt eenvoudig, maar dat is het niet. Je zal altijd voor- en tegenstanders hebben. Smaken verschillen nu eenmaal 😉 We vinden het wel fijn om echte specials te maken. Zoals bij de samenwerking met Culy momenteel. Hiervoor maakten we een pindakaas met croissant, vega spekjes en dadelstroop. Heerlijk toch?!

Hoe kunnen mensen de pindakaas het beste bewaren?

Als je hem 4 maanden kan laten staan zonder hem open te maken, zet je hem best in de koelkast. Maar als hij eenmaal open is, bewaar je hem best ik de keukenkast. Je pindakaas heeft namelijk veel meer smaak bij kamertemperatuur.

En hoelang kun je de pindakaas ongeveer bewaren?

Pindakaas vervalt eigenlijk niet snel. Wat wel belangrijk is, is dat je hem af en toe omroert. Dan roer je de olie er opnieuw onder. Anders bestaat de kans dat hij uitdroogt. Een echte vervaldatum kan ik er niet op plakken. Zeker een jaar!

Via de webshop bieden jullie ook het lidmaatschap “Gouden”pindabaas” aan voor €3,95. Welke voordelen krijgen leden hiervoor?

Onze Gouden pindabazen krijgen 20% korting op al hun online bestellingen en aankopen in onze winkels. Bij een online bestelling, kiezen ze dan 1 extra pot gratis er compensatie van de verzendkosten van €6,95. Dat is nog niet alles. Ook krijgen ze een Gouden ticket voor een exclusieve workshop pindakaas maken. (Als je zoiets hoort en van pindakaas houdt, wil je toch meteen een echte pindabaas worden?!).

Voor de pindakaas wordt Kokosolie gebruikt waar komt deze kokosolie vandaan?

Sri Lanka

Hoeveel mensen werken er inmiddels voor De pindakaaswinkel?

Zonder winkels zo’n 15 mensen. Met winkels 30

Wat is de toekomstvisie van De Pindakaaswinkel?

We willen de meest gewilde pindakaas ter wereld zijn door de lekkerste pindakaas te maken. Hiermee doen we de pindakaas eter (pindabaas) en de aarde een groot plezier.

Inmiddels hebben jullie zelfs een pindakaas boek met daarin o.a allerlei recepten (Hier kom ik later uitgebreid op terug want ik ga dit boek voor jullie reviewen) Welk recept is favoriet en waarom?

Wat een moeilijke vraag. Ze zijn allemaal zo lekker 😉 Als ik er echt eentje uit moet kiezen, ga ik voor de energy balls of de gepofte rijstsnacks. Waarom? Als je ze zelf proeft, zal je weten waarom 😉

Wie heeft de recepten in het boek bedacht?

Michiel ik heb bedacht om het te gaan doen maar we hebben het met zijn allen gemaakt. Alle recepten zijn gemaakt door Desiree Nieuwenhuijse met behulp van haar moeder Jacqueline Nieuwenhuijse.

Op jullie site www.depindakaaswinkel.nl en in het boek staan prachtige foto’s. Wie heeft deze foto’s gemaakt?

De foto’s en de foodstyling werden gedaan door Amber Meulenbroeks. Verder werkten er nog mensen mee aan het boek. Zo verzorgden Stéphanie den Blanken en Lisa van der Laan de tekst en Indruk Grafisch Ontwerp, Soest deed de opmaak. De coördinatie gebeurde op zijn beurt door Chiel Spruitenburg. Een ganse samenwerking kan je wel zeggen!

Michiel en Kato super bedankt dat jullie on een kijkje wilde geven in De pindakaaswinkel 🙂 Zoals je hier boven al kon lezen ga ik het pindakaasboek later deze week uitgebreid reviewen voor jullie. Want dat boek en de pindakaas zelf verdienen een apart plekje op mijn blog.

Liefs, Melanie

*** Let op bloggen is een hobby voor mij, ik heb dan ook niemand die mijn teksten na kijkt op spelling want dat zou mij een paar 100 euro in de maand kosten. Ik heb dyslexie dus de kans is groot dat er hier en daar een spelfoutje in de tekst staat. Ik doe er alles aan om deze te voorkomen maar helaas is dat niet altijd mogelijk. ***

Bookstamel

Lezen en koken is een passie van mij. Deze passies deel ik op mijn blog

Dit vind je misschien ook leuk...

0 0 stemmen
Artikelbeoordeling
Abonneer
Laat het weten als er
guest

CommentLuv badge

6 Reacties
Oudste
Nieuwste Meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Melissaschrijft
3 jaren geleden

Ik ben dol op hun potten pindakaas! Heb er toevallig nu 2 in kast staan.
Melissaschrijft onlangs geplaatst…Review – Story of Seasons: Pioneers of Olive TownMy Profile

Bookstamel
3 jaren geleden
Antwoord aan  Melissaschrijft

Oooh ja lekker zijn ze hé! welke smaken heb jij in de kast staan?

Felice Veenman
Felice Veenman
3 jaren geleden

wat een leuk en positief interview en wat krijg ik een trek in al die soorten pindakaas!

Claire Richardson-van Vrijberghe de Coningh

Wat een leuk interview! Wij kunnen ook geen genoeg krijgen van pindakaas.

Lindaschrijfthetop
3 jaren geleden

Ik ben gek op pindakaas. In de Mall zit ook een pindakaaswinkel.
Lindaschrijfthetop onlangs geplaatst…Een fleurige schutting met de Toscaanse JasmijnMy Profile

trackback

[…] leuk hoog catherijne is echt prachtig en er zijn allemaal super leuke winkeltjes te vinden zoals De Pindakaaswinkel en de pepernuts shop. Maar ook aan kleding geen gebrek. Uiteindelijk kocht ik een mooie nieuwe jas […]

6
0
Zou graag je gedachten willen weten, laat een reactie achter.x